33. občni zbor Turističnega društva Destrnik

turisti obcni zborV soboto, 1. februarja 2014, so člani turističnega društva izvedli redni letni občni zbor ali pregled dela v letu 2013. Delo društva je v svojem poročilu predstavil predsednik Ivan Hauptman, ki se je članom in simpatizerjem zahvalil z besedami: »Zagotovo si lahko vsi, ki smo sodelovali vsaj na eni prireditvi, čestitamo za opravljeno delo. Bodimo ponosni, da smo člani Turističnega društva Destrnik. Hvala vam.«

Izvedene aktivnosti društva v 2013 so bile:

• 7. bal, ki ga je pripravila vas Drstelja
  • rez potomke najstarejše trte
  • 32. občni zbor
  • sodelovanje na čistilni akciji
  • ureditev brajd pred viničarijo
  • sodelovanje na občinskem prazniku
  • 32. Kmečki praznik in 2. kmečke igre
  • sodelovanje na Rimskih igrah
  • strokovna ekskurzija
  • snemanje TV-oddaje
  • trgatev potomke najstarejše trte in turističnih brajd
  • 10. martinovanje
  • izvedba projekta Od lanu do platna
  • nabava peči
  • peka kruha Terezije Brunčič za osnovno šolo
  • donacija OŠ ob božično-novoletnem koncertu
  • izdaja koledarja društva
  • sprejem in posredovanje sklepa o ureditvi lastništva doma na občinski svet

Občni zbor je sprejel razrešnico člana upravnega odbora in gospodarja društva Antona Gregoreca. Novi gospodar je postal Sašo Simonič.
Vsi sodelujoči v projektu Od lanu do platna so prejeli zahvale za sodelovanje, prav tako nekaj posameznikov, ki so bili zelo marljivi pri ostalih prireditvah društva. Podeljena so bila tudi jubilejna priznanja za 10, 20 in 30 let uspešnega dela v društvu.
Sprejet je bil plan dela in finančni načrt za leto 2014, sprejeli so tudi nove člane. Februarski sobotni večer si bomo zapomnili po izredno ledenih cestah, zaradi tega je bila udeležba opravičljivo slabša.