Setev lanu TD Destrnik pri Sevrovih

knjigalanSicer naj bi se lan po tradiciji sejal stoti dan v letu, a ker je letošnje leto posebno v vseh pogledih, je tudi setev potekala nekoliko kasneje, kot ponavadi. Člani društva TD Destrnik so se pri Sevrovih zbrali v četrtek, 29.aprila. Sevrovi so, kot je že v navadi, znova odstopili njihovo njivo za setev lanu. Posejali so seme, ki so ga že prejšnje leto pridelano tudi na kmetiji Sevrovih. Članice in člani so setev opravili ročno, kot so to počeli nekoč. Turistično društvo tako uspešno nadgrajuje projekt »Od lanu do platna«. Prizadevni člani društva upajo, da bo novo posejan lan dovolj gost, da med njim ne bo prostora za plevel in travo.
Dela se pri Sevrovih zmeraj zaključijo z dobro malico in žlahtno kapljico. Člani društva upajo, da bodo vremenske razmere ugodno vplivale na lepo rast lanu in čim manj plevela, hkrati pa se že veselijo puljenja, ki bo potekalo predvidoma v začetku avgusta.