40. redni DOPISNI občni zbor Turističnega društva Destrnik

Člani TD Destrnik so bili kljub epidemiji, kolikor so to dopuščale okoliščine, precej aktivni. V letu 2020, točneje 11. januarja so izvedli društvene koline na star način. Prašiča je lansko leto podarila kmetija Hanželj iz Svetinc, kateri se je predsednik, g. Ivan Hauptman, v poročilu posebej zahvalil. Udeležili so se dveh sejmov in sicer v januarju sejma Alpe Adria v Ljubljani, jeseni pa sejma Agra v Gornji Radgoni. V februarju so skupaj z vaščani Jiršovc izvedli 14. bal. V mesecu marcu so pri Viničariji opravili rez potomke najstarejše trte na svetu. Od pomladi do jeseni so obdelovali občinski vinograd. Tretji vikend v avgustu, ko bi tradicionalno potekal 39.kmečki praznik, pa ga zaradi situacije v državi in svetu niso mogli izvesti, jih njihova delovna vnema ni dala miru, zato so praznik organizirali v meji dovoljenega. V okrnjenem številu so postavili klopotec. Po predhodnem naročilu so pekli gibanice in krapce, odziv je bil neverjeten, kar jim je bilo v posebno zadovoljstvo. Upajo seveda, da bo lahko letos 40. kmečki praznik izpeljan, kot so bili domačini vajeni prejšnja leta. V začetku septembra so se člani društva odpravili na strokovno ekskurzijo v Prekmurje. Obiskali so šunkarno Kodila. Soboško jezero, Črenšovce in brod na Muri. V začetku oktobra so opravili trgatev potomke najstarejše trte na svetu in turističnih brajd. Kot vsako leto, se je predsednik tudi letos zahvalil kmetiji Sever, saj z njihovo pomočjo člani peljejo zgodbo o lanu tekom celega leta. Društvo je tekom celega leta skupaj z občino Destrnik nadaljevalo aktivnosti okrog lanišnice – postali so partner v projektu LAS. Zaključili so prejšnji projekt LAS in 2. oktobra izpeljali zaključno prireditev, kjer so predstavili knjigo in pobarvanko o lanu. Dogodek je povezovala Damjana Žampa. Začeli so urejati poškodovane mize, za kar je zadolžen g. Jože Belec. Bili so tudi dobrodelni, saj so del sredstev namesto za novoletna voščila, nameniti za Hrvaško mesto Petrinje, ko jih je prizadel potres.

TD Destrnik je z izvedbo vseh aktivnosti zelo zadovoljno, se pa hkrati zahvaljujejo vsem, ki so kakorkoli pomagali, da so tudi preteklo leto delovali kar se da uspešno. Verjamejo, da bo tudi letošnje leto aktivno, kolikor bodo to dopuščale razmere. Želijo si tudi dobrega sodelovanja z ostalimi društvi in čim več aktivnih članov, za skupno uspešno ustvarjanje novih zgodb in spominov.