Ekskurzija v Prekmurje

ekskurzija spletV soboto, 5. septembra, so se člani društva TD Destrnik odpravili na strokovno ekskurzijo v Prekmurje. Najprej so si z vodenim ogledom ogledali šunkarno Kodila, ki jo vodijo tri generacije družine Kodila. Za začetek dneva so dodobra razvajali brbončice ob pokušini mesnih dobrot in poskusili pravi prekmurski bograč. Nadaljevali so do Soboškega jezera, ki je urejeno iz gramoznice. Okoli jezera je urejena plaža, kolesarska pot, prostor za piknik, igrala … Zraven je postavljen tudi pano iz Expano v Milanu, ki predstavlja izjemno arhitekturno stvaritev, v kateri je na domiseln način predstavljeno Pomurje v malem. Pot jih je nato vodila do Črenšovcev, kjer so si ogledali tamkajšnjo cerkev. Presenetil jih je domači farni župnik, ki jih je s pomočjo domačinov pogostil v njihovem farnem domu. Ekskurzijo so zaključili z vožnjo z brodom čez Muro in poznim kosilom pri Tineku na brodu na Muri v Melincih. Tudi v teh čudnih časih jim ni zmanjkalo želje po druženju, menijo namreč, da jim je ob vseh upoštevanjih varnostnih ukrepov, dan v naravi čudovitega Prekmurja, dobro del.