39. kmečki praznik malo drugače

received 1204817556564173V nedeljo, 23. avgusta, naj bi se v Destrniku tradicionalno odvijal 39. kmečki praznik. Ker teče letos naše življenje malce drugače, kot smo vajeni, člani društva starih kmečkih običajev in opravil niso predstavljali, saj so se tako izognili prevelikemu številu ljudi na prizorišču. Po sestankovanjih in dilemah, kaj narediti, da dogodka vseeno ne bi čisto odpovedali, so realizirali najslajši del kmečkega praznika. Marljive članice društva so pekle gibanice in krapce, pri logistiki pa so pomagali ostali člani društva. Ideja se je izkazala kot izvrstna, saj je bil začetni strah, da dogodek ni dovolj oglaševan, odveč. »Društvene gospodinje« so svoje delo opravile z odliko, saj so spekle okrog 100 gibanic in krapcev, ki so jih, razdeljene tekom celega dneva, prodajale obiskovalcem od blizu in daleč. Za pečene dobrote so člani društva sprejemali prednaročila. Niso pa pustili lačnih niti tistih, ki so spregledali, da je bilo hrano potrebno prej naročiti. Sicer so na gibanice in krapce zaradi priporočil NIJZja  nekoliko dlje čakali, a tudi slednje ni bilo zaman. Turisti se zato zahvaljujejo vsem za potrpežljivost. Člani društva so v nedeljo okoli druge ure, skupaj z županom in podžupanom, postavili klopotec, ki simbolično nakazuje, da jesen in trgatve trkajo na vrata.  Predsednik društva, Ivan Hauptman, je bil z izpeljanim dogodkom zelo zadovoljen. Člani društva pa prav tako veseli in hkrati ponosni, da so kljub drugačnim časom, uspeli vsaj malo razvedriti in nahraniti naša lačna usta, hkrati pa v to posebno leto vnesti malce nostalgije po starih časih, po katerih se nam mnogim najbrž letos kar malce toži. Člani društva optimistično zrejo v prihodnost in verjamejo, da bo 40. kmečki praznik lahko izpeljan, kot smo ga bili vajeni pretekla leta.