Strokovna ekskurzija TD Destrnik

strokovno1Zadnjo soboto v septembru so se člani TD Destrnik podali na ekskurzijo po Koroški. Z mešanimi občutki so se peljali v Slovenj Gradec na precej nepoznane destinacije. Najprej so se ustavili v Medenem raju Perger, kjer se že od leta 1757 trudijo izdelovati najboljše medenjake, sveče iz čebeljega voska in žele bonbone, vse iz naravnih materialov. Poznani so po vsem svetu, saj so njihove krstne ali dišeče sveče v domovih Donalda Trumpa, Pavarottija, Dalajlame in še mnogih drugih znanih osebnosti. Z eno besedo – navdihujoče. Sledil je ogled cerkve svetega Jurija v  Lehnu. Pri vstopu v cerkev so si nadeli copate, saj so tla steklena. Izvedeli so vse o zgodovini te cerkve in se polni vtisov podali na Kope.
Zadnja postojanka je bila Holcerija, kjer sta jim animatorja na šaljiv način predstavila delo in življenje holcerjev na Pohorju v preteklosti. Člani društva so se pomerili v različnih spretnostnih igrah. Ker so bile holcerjem všeč članice TD Destrnik, so seveda na koncu tudi zmagale. Člani društva so ponovno spoznali, da so ključ do uspeha znanje, trdo delo in vztrajnost. Prav tako pa jih je ekskurzija opomnila na to, da je Slovenija čudovita dežela, ki na vsakem koščku zemlje skriva mnoge zgodbe, talente in lepo naravo.