Ogled lanišnice pri Sveti Ani v Slov. goricah

lanisnicaŽupan občine Destrnik Franc Pukšič, dve članici občinske uprave in predsednik TD Destrnik Ivan Hauptman, so si s spremstvom župana občine sveta Ana v Slov. goricah, Silvom Slačkom, ogledali lanišnico v njihovi občini. Ker TD Destrnik ohranja zgodbo Od lanu do platna že od prvega kmečkega praznika leta 1981, je v društvu prisotna velika želja, da bi tudi v naši občini ponovno stala lanišnica. Takih objektov je bilo nekoč po naših vaseh precej, zato TD Destrnik želi, da bi ta objekt stal nekje, da bi ga lahko uporabljali za prikaz ob teritvi lanu, kot tudi spomenik etnografske in kulturne dediščine naših prednikov.  Sama lanišnica v občini Sveta Ana stoji na Granfoževi domačiji. Tudi domačijo so si ogledali, bili navdušeni nad njeno notranjostjo in mogoče se je komu porodila dobra ideja in jo realizira v naši občini. V TD Destrnik upajo, da bodo skupaj z občino Destrnik do konca naslednjega leta lahko izpeljali projekt lanišnica tudi v našem kraju.