6. koline TD Destrnik

koline 20Tradicionalne društvene 6. koline so letos potekale drugo soboto v januarju. Prašiča so turisti dobili sponzorsko od kmetije Hanželj iz Svetinc. Koline so opravili po starem običaju. Najprej so se mesarji in kuharice (člani in članice TD) zjutraj dobili ter zaužili nekaj toplega, tudi močnega ni manjkalo. Mesarji Janez, Drago, Milan, Tonček, strokovnjaka za logistiko Srečko in Ivan so se podali do Hanželovih v Svetince, kjer so jih že nestrpno pričakovali. Vse je potekalo, kot v starih časih in brez problema, saj so delo opravljali sami preizkušeni mojstri.Tudi članice in člana, ki so ostali v turističnem domu; Miša, Micika, Sabina, Irena, Angela, Dragica, Sašo in Franc – odlično opravili svoj del naloge. Dan je hitro minil. Zvečer so prišli kolinšaki. Mesarsko gospodinjski ekipi, ki se je trudila celi dan, so največ pomenile pohvale, ki so jih bili deležni od kolinšakov.TD Destrnik še se enkrat zahvaljuje družini Hanželj iz Svetinc, ki je velikodušno donirala prašiča.