Društvene koline na star način

koline 2019Člani in članice TD Destrnik so tretjo soboto v januarju priredili društvene koline na star način. Namen dogodka je bilo sodelovanje in druženje. Letošnja zima je bila precej blaga, zato je na kolinah že kar malce dišalo po pomladi, kar je samo še izboljšalo vzušje »kolinšakom«.
Prašiča so turisti tudi letos dobili donatorsko, za kar se najlepše zahvaljujejo družini Murko iz Janežovskega Vrha. Koline so, kot je to po starem običaju, potekale od jutra do poznega večera. Mesarji in člani društva so marljivo opravljali svoje delo, s prašiča so naredili klobase in krvavice, meso pa dali v razsol v skrinjo, nekaj pa porabili svežega. Pripravili so tudi mast in scvrli ocvirke.
Po opravljenem delu so zaključili z večerjo, ki so jo gospodinje pripravile za vse člane TD Destrnik in v šali dejali, da zimske temperature, pa naj bodo nizke ali visoke, ne vplivajo na apetit in dobro voljo kolinšakov.