Letos so lan pulili kar dvakrat

Pri Sevru puljenjeV turističnem društvu so tudi letošnje poletje, hitreje kot po navadi, pulili lan. Prvič so se člani društva dobili že 24. julija na kmetiji Sever na Drstelji. V sredo, 8. avgusta, pa so lan pulili na občinski njivi v Placarju. Letošnje leto za pridelek ni bilo najugodnejše. Velik vpliv na to je imelo vreme, ki ni pripomoglo k dobri letini lanu. Pridelali so ga manj kot prejšnje leto. Vendar pa upajo, da bo prihodnje leto vreme prizanesljivejše in bo letina obilnejša.
Pravijo, da kdor ni zadovoljen z majhnim, velikega ni vreden. Člani društva so zato hvaležni za letošnjo letino, zahvaljujejo pa se kmetiji Sever, ki jim vsako leto odstopi del njive za setev lanu, prav tako Občini Destrnik, da je lahko lan rastel tudi na občinski njivi. Hvaležni so tudi predstavnikom ostalih društev v občini, ki so pomagali pri puljenju lanu na občinski njivi. Zahvala pa gre tudi družini Gajšek iz Placarja, ki je poskrbela za prostor in gostoljubje. Po opravljenem delu so se zbrani okrepčali z domačimi dobrotami.