Setev lanu TD Destrnik pri Sevrovih

setev lanuPo tradiciji naj bi lan sejali stoti dan v letu, zato so se člani TD Destrnik tega držali tudi letos. V  petek, 20. aprila, so se zbrali pri Sevrovih na Drstelji, kjer so jim tudi letos odstopili zemljo, da so lahko posejali lan. Temu ustrezajo nevtralna, globoka, srednje težka tla. Semena lanu posejemo ročno. Nato seme z grabljami narahlo zagrebemo. Lan posejemo čim bolj gosto, da se med sadikami ne more pojaviti plevel. Najnižja temperatura, pri kateri seme še kali, je med 2 in 5 stopinj. Zbrani so v čudovitem sončnem vremenu in oblečeni kot nekoč posejali seme, ki so ga že prejšnje leto pridelali na Sevrovi kmetiji. Članice in člani so setev opravili ročno, kot so to počeli nekoč. Turistično društvo tako uspešno nadgrajuje projekt »Od lanu do platna«. Prizadevni člani društva upajo, da bo novo posejani lan dovolj gost, da med njim ne bo prostora za plevel in travo.
Dela se pri Sevrovih zmeraj zaključijo z dobro malico in žlahtno kapljico. Upajo, da bodo vremenske razmere ugodno vplivale na lepo rast lanu, da bo čim manj plevela, hkrati pa se že veselijo puljenja, ki bo potekalo v začetku avgusta.