Društvene koline na star način

koline2018Člani in članice TD Destrnik so drugo soboto v januarju priredili društvene koline na star način. Namen dogodka je bilo sodelovanje in druženje. Da je bilo vzdušje na kolinah letos še posebej pristno, je poskrbela tudi zima, ki je po nekaj milih sezonah, letos spet tista prava mrzla, precej stopinj pod ničlo.
Prašiča so turisti tudi letos dobili donatorsko, 135 kg težkega je podarila družina Rodošek-Dominko, za kar so jim v društvu iskreno hvaležni. Koline so potekale cel dan, mesarji, strežno osebje in »kolinšaki« so marljivo opravljali vsak svoje delo. S  prašiča so  naredili klobase, pečenice in krvavice, meso so dali v razsol, v skrinjo, nekaj pa uporabili svežega. Pripravili so tudi mast in scvrli ocvirke. Turisti si želijo, da ta običaj ne bi šel v pozabo in da bi naši potomci vedeli, kako se je včasih to delalo.
Po opravljenem delu, se je miza šibila od dobrot izpod rok marljivih gospodinj, zato so se »kolinšaki« najedli in poveselili, kot se za tak dogodek spodobi.