7. rez potomke najstarejše trte pri viničariji

rez potomke 2017Upravni odbor Turističnega društva Destrnik se je v nedeljo, 5. marca 2017, v popoldanskem času zbral ob viničariji Destrnik. Opravili so 7. rez potomke najstarejše trte. Predsednik društva Ivan Hauptman je nagovoril prisotne, rez pa so opravili lastnik potomke župan g. Vladimir Vindiš, predsednik društva g. Hauptman, 6. ptujska vinska kraljica Urška Repič, kletarji društva vinogradnikov, na čelu z aktualnim Francem Brenčičem, in članice ter člani upravnega in nadzornega odbora TD Destrnik.
Prireditev so s kulturnim programom bogato popestrili ljudske pevke Urbančanke, Destrniški oktet in harmonikar Tilen Čeh. Lepa pesem in dobro vino gresta zmeraj z roko v roki, skrbna nega potomke pa nam daje upanje, da bo jeseni spet dobro obrodila. Modra kavčina ali žametna črnina je našemu kraju v ponos že od marca 2010 in verjamemo, da bo še dolgo dobro rodila ter gostila turiste od blizu in daleč. V pustnem času so jo letos obiskale vinske kraljice z vseh treh vinorodnih območij, ki so obljubile, da se bodo še vrnile k nam na obisk.
Uradnemu delu je sledila pogostitev, ki jo članice turističnega društva zmeraj pripravijo na vrhunski ravni.