Setev lanu TD Destrnik na kmetiji Sever

setev lanu 1V petek, 7. aprila, so člani društva opravili setev lanu, ki je že tretje leto zapored potekala pri Sevrovih na Drstelji. Tudi letos je bila njiva dobro pripravljena, za to je poskrbel gospodar Anton. Zbrani so si nadeli oblačila naših dedkov in babic. Tudi pripomočki za setev so bili iz starih časov. (sejač, košara, lesene grablje). Članice in člani društva so se trudili posejati lan tako, da vmes ne bo prostora za plevel. V društvu si želijo, da bi se za setev lanu v prihodnje odločila tudi kakšna kmetija v našem kraju. Ker sta laneno seme in olje vsestransko zelo uporabna v kulinariki, naj bo to izziv za dodaten vir zaslužka.
Ker prazne vreče ne stojijo pokonci, so se člani TD Destrnik, Miša, Irena in Sašo letos posebej potrudili z malico, saj so delavce razveselili z vsem dobro znanim »pohanim«. Za sladico sta poskrbela Pavla in Borut.
Če bo dovolj vlage in lepega vremena, bo lan zrastel, zacvetel in ponovno dozorel.