Hoja po starih pešpoteh

hoja 2016Turistično društvo Destrnik že več let zapored organizira hojo po pešpoteh, letos je potekala v soboto, 28. maja.. V zadnjih dveh letih prireditev sovpada z občinskim praznikom. Manjša skupina pohodnikov se je zbrala pred gasilsko-turističnim domom. Po uvodnih besedah župana g. Vladimirja Vindiša so se podali na pot po Destrniku, Janežovskem Vrhu, v Janežovce vse do Placarja. Po poti so obujali spomine na stare pešpoti, ki so zdaj že skoraj zaraščene. Gostitelji na poti so bili družina Brunčič v Placarju, gostišče Pri Omi in družina Kuri.
Ob povratku v turistični dom so pohodnike pričakale članice društva kmetic, ki so jim pripravile krompirjevo juho in krapce. Hrana je pohodnikom po prehojeni poti nadvse teknila. Druženje se je nadaljevalo v čudovitem kulinaričnem večeru. Prisluhnili smo predavanju ge. Jelke Pšajd o jedeh v naših krajih nekoč. Sledila je degustacija vin domačih vinogradnikov.
Poučen sobotni popoldan in dinamični večer sta kar klicala po večjem številu obiskovalcev.