Setev lanu TD Destrnik pri Sevrovih

setev lanu 2016Po tradiciji naj bi lan sejali stoti dan v letu, zato so se člani TD Destrnik tega držali tudi letos. V petek, 8. aprila, so se zbrali pri Sevrovih na Drstelji, kjer so lan posejali. Njivo za setev je pripravil Milan Malek, Sevrovi pa so velikodušno odstopili zemljo. Posejali so seme, ki so ga že prejšnje leto pridelali na Sevrovi kmetiji. Članice in člani so setev opravili ročno, kot so to počeli nekoč. Turistično društvo tako uspešno nadgrajuje projekt »Od lanu do platna«. Prizadevni člani društva upajo, da bo posejani lan dovolj gost, da med njim ne bo prostora za plevel in travo.
Dela se pri Sevrovih zmeraj zaključijo z dobro malico in žlahtno kapljico. Upajmo, da bodo vremenske razmere ugodno vplivale na lepo rast lanu in čim manj plevela, hkrati pa se že veselimo puljenja, ki bo potekalo v začetku avgusta.