Trgatev potomke najstarejše trte in turističnih brajd

trgatev potomke15Trgatev je potekala 27. septembra pred viničarijo, kjer raste potomka najstarejše trte. Lepo vreme je pripomoglo k precejšnjemu številu obiskovalcev, saj se jih je zbralo več kot 70. V kulturnem programu so sodelovale ljudske pevke Urbančanke, trgačem pa so nekaj besed namenili župan Občine Destrnik Vladimir Vindiš, skrbnik potomke Ivan Hauptman, podpredsednik Društva vinogradnikov in sadjarjev osrednje Slovenske gorice Franc Lacko ter predstavnik likovnikov s Koroškega.
Program je povezovala Nada Zupanič. Trgatev so opravili župan, skrbnik vinske trte, kletarji društva vinogradnikov, člani upravnega odbora društva in prisotni predsedniki ostalih društev v občini.
Trta je letos bogato obrodila in je imela 28 lepih ter zdravih grozdov (sladkor 87 Oe). Trgatev so ob prijetnem druženju nadaljevali pri turističnih brajdah, kasneje pa so grozdje še zmleli in stisnili. Nateklo je precej dobrega mošta, ki se bo zanesljivo spremenil v dobro vino.