KOLINE - DOMAČI PRAZNIK

Tretjo soboto v januarju (16. januarja 2016) smo v Turističnem društvu Destrnik pripravili druge koline, ki bodo pravgotovo postale tradicionalne.
Mesarji, pomagači in kuharice so že zjutraj začeli s prvimi opravili: šnops in kafe.
Nato so se podali do kmetije Žampa Marice in Viktorja iz Levanjcev, ki sta društvu podarila lep primerek rejenega prašiča. Kot se za koline spodobi, morajo trajati čez cel dan, zato tudi tokrat ni bilo drugače. Kuharice so pripravile pečeno kri in jetra ter pečenko. Mesarji so delali kašnate in mesene  klobase, dali meso v razsol, vmes popili kozarček ali dva in čas do večerje je hitro minil. Prišli so kolinšaki, prinesli potice,  pecivo in dobro voljo. Po klasični večerji, ki je značilna za koline se je razvilo prijetno druženje s sproščenim pogovorom in  šaljivimi igrami.

Turistično društvo se zahvaljuje Marici in Viktorju Žampa za podarjenega prašiča in vsem članicam ter članom, ki so s svojim delom pripomogli, da so druge koline uspele.

20160116 09545620160116 153957