Setev lanu TD Destrnik pri Sevrovih

setev lanu1V petek, 17. aprila, so člani društva opravili setev lanu, ki je letos potekala pri Sevrovih na Drstelji. G. Anton je velikodušno odstopil zemljo za setev, ki jo je pred tem tudi dobro pripravil, saj vemo, da je lan zelo zahtevna rastlina. S strojnimi deli je pomagal g. Milan Malek, članice in člani pa so v oblačilih dedkov in babic na stari način opravili setev. Turistično društvo tako uspešno nadgrajuje projekt »Od lanu do platna«. Prizadevni člani društva upajo, da bo posejani lan dovolj gost, da med njim ne bo prostora za plevel in travo.
Da bo lan še hitreje rasel, so Sevrovi po končanem delu pripravili bogato pogostitev, hkrati pa so na dobro letino nazdravili s Sevrovim in turističnim vinom. Tudi mi jim želimo, da bo v zemlji med letom dovolj vlage in toplote, da bo lan lepo rasel ter da ga bomo lahko skupaj občudovali, ko bo sinje modro zacvetel.