5. rez potomke najstarejše trte na Destrniku

rez potomke1Upravni odbor Turističnega društva Destrnik se je v četrtek, 12. marca, zbral ob viničariji v Destrniku. Opravili so 5. rez potomke najstarejše trte. Predsednik društva in skrbnik trte Ivan Hauptman je nagovoril prisotne, rez pa so opravili lastnik potomke, župan g. Vladimir Vindiš, g. Hauptman in članice ter člani upravnega in nadzornega odbora TD Destrnik.
Lastnik in skrbnik trte sta zaželela vsem prisotnim, da bi trta dobro obrodila ter da bi ostala v dobri kondiciji in v ponos kraju, saj lepo dopolnjuje viničarijo. Modro kavčino ali žametno črnino so posadili 29. marca 2010, jo nato vsako leto obrezali, zadnja tri leta je tudi že obrodila. Naša destrniška potomka se je v petih letih dobro utrdila, čeprav so ji nepridipravi povzročili nekaj poškodb. Trta je zgolj ena od zanimivosti kraja in dokaz, da je trdna destrniška prst rodovitna, ljudje pa delovni in marljivi. Člani TD Destrnik verjamejo, da tudi potomka najstarejše trte pritegne turiste, da si jo pridejo ogledat, hkrati pa občudujejo lepote našega kraja v osrčju Slovenskih goric.