Okopavali lan

2014-06-14 08.30.24 Člani in članice Turističnega društva Destrnik so v lanskem letu bili zelo uspešni s projektom Od lanu do platna. Za omenjeni projekt so ob letošnjem občinskem prazniku prejeli občinsko bronasto priznanje.
Projekt sodi v aktivnosti društva s katerimi želijo povečati zanimanje javnosti za podeželje, da bi osvežili turistično ponudbo in obnovili ter predstavili kulturne in naravne znamenitosti na podeželju.
V društvu so se odločili, da v letošnjem letu s projektom nadaljujejo. Zavihali so rokave in 8. maja posejali lan. Lan lepo uspeva, ob lanu pa na njivi raste tudi plevel. Zato je v soboto, 12. junija, petnajst članov in članic turističnega društva zavihalo rokave in so se lotili okopavanja lanu. Po končanem delu pa so se okrepčali z malico za katero je poskrbel predsednik društva Ivan Hauptman.